Spelprogram

 

 

Spelprogram 2020

 

 

 

 

Mars

30

Nils Larsson                                                

slaggolf

 

April

6

 Marita Larsson

slaggolf

 

 

14

Christer Åberg

slaggolf

OBS! TISDAG

 

20

Stefan Skulman

slaggolf

 

 

27

Jan Schönemann

slaggolf

Poängbogey

Maj

4

Conny Ousbäck

slaggolf

 

 

11

Ulf Ahlen

slaggolf

 

 

18

Kent Berggren

slaggolf

 

 

25

Per Schönemann

slaggolf

 

Juni

1

Anita Lager

slaggolf

Scramble

 

8

Jan Nordmark

slaggolf

 

 

15

Kjell-Göran Lööf

slaggolf

 

 

22

P-O Törnqvist

slaggolf

 

 

29

Hans Wallgren

slaggolf

 

Juli

6

Hans Olof Pettersson

slaggolf

 

 

13

Ingvar Åkesson

slaggolf

 

 

20

Bonny Illerås

slaggolf

 

 

27

Eva Enebro

slaggolf

Scramble

Augusti

3

Sten Engman

slaggolf

 

 

10

Carsten Jarehov

slaggolf

 

 

17

Conny Stenberg

slaggolf

 

 

24

Leif OLsson

slaggolf

 

 

31

Christer Kjellberg

slaggolf

Tre klubbor + putter

September

7

Hans Björk

slaggolf

 

 

14

Gerd Hagman

slaggolf

 

 

21

Anders Mide

slaggolf

Poängbogey

 

28

Lennart Persson

slaggolf

 

Oktober

5

Ola Oscarsson

slaggolf

 

____________

12

19  

Eilert Carlsson

Tommy Lackdal                         

                  

Slaggolf

Enligt tävlingsledaren

 

 

 

 

Norra banan lunch

 

 

 

Tävlingsledaren skall vara på plats kl 08.30, och vidtar följande åtgärder:

 

  • Hämtar nyckel till starthus, startlista och scorekort i receptionen
  • Dela ut bollpriser finns i OGG skåpet. Samt påminna nästa måndags tävlingsledare.
  • Kontrollerar att spelaren är anmäld för tävling på kansliet
  • Tar emot startavgift och delar ut scorekort
  • Skall redogöra för dagens spelform
  • Skall redogöra för särskilda förhållanden på banan

 

  • Meddela om fika finns efter nio (9) spelade hål
  • Lämna startavgift och scorekort till receptionen, OGG-fack.
  • Tävlingsledare går i sista bollen

 

 

    Anmälan

  • Anmälan på telefon eller Golf.se senast kl 13.00 fredag.
  • Startlista publiceras efter kl 15.00 fredag.
  • Efteranmälan kan ske under speldagen fram till sista boll. Start sker efter ordinarie lottning

 

       Skulle tekniken fallera, sker lottning av tävlingsledaren som tidigare.

                           

Avslutning genomförs måndagen den 21 oktober med gemensam lunch.

 

  1. Två resor med spel på annan bana och tillhörande lunch ordnas i maj och i september.