Spelprogram

 

 

 

 

 

April

 3

Nils Larsson              

slaggolf

 

 

10

Marita Larsson

slaggolf

 

 

18

Christer Åberg

slaggolf

 OBS! Tisdag

 

24

Bertil Andersson

slaggolf

 

Maj

 2

Jan Schönemann

poängbogey

 OBS! Tisdag

 

 8

Conny Ousbäck

slaggolf

 

 

15

Ulf Ahlén

slaggolf

 

 

22

Kent Berggren

slaggolf

 

 

29

Lennart Sanfridsson

slaggolf

 

 Juni

 5

Bengt-Göran Franzén

slaggolf

Scramble

 

12

Jan Nordmark

slaggolf

 

 

19

Kjell-Göran Lööf

slaggolf

 

 

26

P-O Törnqvist

slaggolf

 

Juli

 3

Hans Wallgren

slaggolf

 

 

10

Hans Olof Pettersson

slaggolf

 

 

17

Bonny Illerås

slaggolf

 

 

24

Ingvar Åkesson

slaggolf

 

 

31

Eva Enebro

slaggolf

Scramble

 Augusti

 7

Malkom Jonegård

slaggolf

 

 

14

Carsten Jarehov

slaggolf

 

 

21

Conny Stenberg

slaggolf

 

 

28

Leif Olsson

slaggolf

 

September

 4

Christer Kjellberg

slaggolf

Tre klubbor + putter

 

11

Hans Björk

slaggolf

 

 

18

Gerd Hagman

slaggolf

 

 

25

Anders Mide

poängbogey

 

Oktober

 2

Lennart Persson

slaggolf

 

 

 9

Ola Oscarson

slaggolf

 

 

16     

Eilert Carlsson

slaggolf

 

 

23

Tommy Lackdal

Enligt tävlingsledaren

Norra banan lunch

  

Tävlingsledaren skall vara på plats kl 08.00, och vidtar följande åtgärder:

  • Hämtar nyckel till starthus, startlista och scorekort i receptionen
  • Dela ut bollpriser, finns i OGG skåpet. Samt påminna nästa måndags tävlingsledare.
  • Kontrollerar att spelaren är anmäld för tävling på kansliet
  • Tar emot startavgift och delar ut scorekort
  • Skall redogöra för dagens spelform
  • Skall redogöra för särskilda förhållanden på banan  
  • Meddela om fika finns efter nio (9) spelade hål
  • Lämna startavgift och scorekort till receptionen, OGG-fack.
  • Tävlingsledare går i sista bollen

 

Anmälan

  • Anmälan på telefon eller Golf.se senast kl 13.00 fredag.
  • Startlista publiceras efter kl 15.00 fredag.
  • Efteranmälan kan ske under speldagen fram till sista boll. Start sker efter ordinarie lottning Skulle tekniken fallera, sker lottning av tävlingsledaren som tidigare.

 

Avslutning genomförs måndagen den 23 oktober med gemensam lunch.

 

  1. Två resor med spel på annan bana och tillhörande lunch ordnas i maj och i september.